День всіх святих – 1 листопада

День всіх всятих

1 листопада католики і багато хто з протестантів відзначають День всіх святих. Це свято має вищий ранг серед католицьких урочистостей. А в усьому світі воно відоме як день, якому передує Хелловін.

Про вечір Хелловіна читайте тут: Хелловін: традиції, вірування, ворожіння.

День всіх святих (All Saints ‘Day) нерозривно пов’язаний з іншим святом, яке відзначається 2 листопада, – День поминання покійних, або День всіх душ (All Souls’ Day). У ці два дні у католиків (і не тільки у католиків) є традиція відвідувати могили рідних, влаштовувати панахиди, ходити на урочисті меси в церкви.

День всіх святих є і у християн православного обряду, але відзначається він в 8-у неділю після Пасхи, через тиждень після Дня Святої Трійці.

В українській греко-католицькій церкві День всіх святих відзначається двічі – і 1 листопада, і влітку.

Християнське свято має більш давні язичницькі корені. 1 листопада у кельтських племен відбувалося святкування Нового року, переддень його називався Самайн. Вважалося, що цей день має особливе магічне значення, потойбічні сили, чарівні істоти і духи померлих можуть приходити в світ людей. На зміну язичницьким віруванням прийшло християнство, але традиції свята залишилися. А спотворена староанглійська назва свята All hallow ees (Меса всіх святих) перетворилося в загальновідоме слово «Halloween», Хелловін. Так тепер називають переддень Дня всіх святих, і відзначають його не тільки католики і навіть не тільки християни, і тим більше не тільки любителі язичницьких обрядів. Хелловін перетворився на веселе сімейне свято, що відзначається в багатьох країнах світу, навіть в Японії і Кореї.
У День всіх святих заведено поминати покійних

День всіх святих присвячується тим святим і мученикам, які не мають свого дня в церковному календарі, навіть тим, що не були канонізовані і чий релігійний подвиг залишився невідомим.

Історія свята, що відзначається 1 листопада, починається у 8-му столітті. Християни Англії та Ірландії почали замість Самайна святкувати День всіх святих. Пізніше цю традицію перейняв і Рим, і дата була офіційно затверджена Папою Григорієм IV.

Зараз всіх святих поминають в цей день не тільки католики, але і багато християн протестантських конфесій. Як і в наступний за ним День всіх покійних вірних, прийнято відвідувати кладовища, згадувати померлих родичів і молитися про прийдешнє загальне воскресіння.

Джерело: https://politeka.net

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання