Колір і самопочуття

Як колір може впливати на людину? Чому в одній кімнаті ми почуваємося добре, а в іншій кімнаті цього ж дому нам не комфортно? Як впливають оточуючі кольори на свідомість людини та на її самопочуття?

Вплив кольору на людину

Здавна відомо, що кольори здатні впливати на людину, на її самопочуття. Під дією різних кольорів виникають різні відчуття, переживання і думки. Наприклад, насичений зелений колір створює відчуття спокою, а змішаний із жовтим він матиме стимулювальну дію, з домішками синього – додає людині серйозності, вдумливості.

Жовтий колір викликає занепокоєння, збуджує.

Синій – сприяє заглибленню у над свідомість.

Темно-синій і фіолетовий кольори навіюють печаль.

Білий колір стимулює активність психіки людини.

Чорний і сірий кольори пригнічують.

Червоний – збуджує активність.

Коричневий – навпаки, знижує активність.

Вплив кольорів на людей з різними типами темпераменту

Вплив кольорів на людинуДослідження психологів свідчать, що меланхолік почувається затишніше у відтінках літньої палітри. Блакитний колір діє на нього заспокійливо, стримано, викликаючи відчуття розслаблення, гармонії, задоволення. Позитивно сприймає він тонізуючі червоний та жовтий кольори.

Флегматику подобається зелений, який заспокоює, врівноважує та стабілізує, а блакитно-зелений допомагає йому зосередитися. Компенсуючими є кольори червоної та жовтої частин спектра.

Сангвінік надає перевагу жовтій палітрі. Компенсуючими для нього є помірні відтінки фіолетового, які урівноважують бурхливий темперамент.

Холерики найкраще почуваються в атмосфері динамічного червоного кольору і надають перевагу фарбам зими – чорному, білому та холодним відтінкам інших кольорів. Врівноважуючим кольором для холерика є зелений.

Отже, доречне використання різних кольорів дає змогу впливати на психічний стан людини.

Використана література: Основи педагогічної ергономіки – Карапузова Н.Д.

Поділіться з друзями:

Прокрутити вгору