Правда і видумки про їжаків

Цікаве про їжаків

Правда і видумки про їжаків. Цікавинки про їжаків

  • Їжаки вміють розрізняти кольори (на відміну від інших тварин, у яких зір чорно-білий). У них чудовий слух.
  • Кожен їжак має 36 зубів.
  • Не багато людей можуть похвалитися тим, що бачили хвіст їжака. Але він у нього є, тільки дуже маленький. Довжина хвоста у їжака становить близько 3 см.
  • Їжаченята народжуються сліпими і без голок.
  • Такі сильні отрути як синильну кислоту, сулему, ціанід калію або миш’як порівняно у невеликих кількостях, їжаки переносять спокійно.
  • Кліщі докучають їжакам більше, ніж іншим тваринам: їжак, що біжить по траві, немов гребенем «вичісує» з трави паразитів. Членистоногі із задоволенням селяться на їжаках — власні голки заважають тваринам позбавитися від паразитів.
  • Слово Їж (їжак) походить або від слова «змія» (гр. έχiς, «змія», вірм. iż «гадюка», дінд. ahih «змія»;), маючи на увазі «поглинач змій» або від індоєвропейського *eg’hio- <*eg’hi- <*eg’h- «колоти») (Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні. Етимологічний словник української мови. — Київ : Наукова Думка, 1985. — Т. 2. — С. 323.)

Для чого їжакам голки?

Напевно, навіть найменші дітки знають, що їжачки вміють згортатися в клубочок і на своїй спині вони носять безліч колючок. Все це – способи захисту від хижаків. Однак діє такий захист не завжди. Наприклад, лисиця може навіть закотити їжачка у воду, лише б він розгорнувся .

Їжачок-хитрячок

Їжаки дуже люблять молоко, а тому часто селяться біля ферм. Їжак запам’ятовує час доїння корів або кіз, приходить на ферму і таїться в кутку. Після того, як доярки закінчать свою роботу, він нишком виходить із свого сховку і вилизує молоко, яке пролилося на підлогу.

Коли їжак найголодніший?

Найбільший голод їжак відчуває навесні, коли прокидається після сплячки. Адже протягом декількох місяців він абсолютно нічого не їв. Ні зміям, ні мишкам в цей час краще не потрапляти їжаку на очі.

Найбільший їжак

Зазвичай їжаки важать не більше 800 кг. Найбільші їжаки, вага яких складала близько двох кілограмів, були спіймані у Великобританії. Замір був проведений восени, в сезон до якого їжаки встигають нагуляти жир, але не встигають його витратити.

Правда і видумки про їжаків

Із дитячих книжок і мультфільмів, мабуть, кожна дитина знає, що їжачок носить на своїх голках листя, щоб утеплити свою нірку на зиму, і гриби та ягоди, щоб мати чим поласувати, коли землю вкриє сніг. А ще він може швидко втікати від вовка і лисиці, згорнувшись у клубочок. Насправді ж, майже всі ці факти – справжнісінька вигадка.

– Їжачки ніколи не роблять запасів на зиму, оскільки в цей час вони міцно сплять у своїх нірках і їжа їм ні до чого. З тієї ж причини їжаки не носять на своїх голках яблук і грибів, що часто можна побачити на малюнках у дитячих книжках.

Правда і видумки про їжаків. Цікавинки про їжаків
Це вигадка!

Правда, іноді можна поспостерігати, як їжак качається по яблуках. Але робить він це не з метою збору продуктів харчування на зиму, а щоб позбавиться від настирливих кліщів і бліх.

– У мультфільмах і розповідях їжачок тікає («відкочується») від ворогів скрутившись клубком. Насправді це неможливо. Так як в згорнутому положенні їжак може перебувати тільки тоді, коли не рухається. При найменшому русі спинний м’яз, який сприяє згортанню їжака в клубок, втрачає свою пружність і тваринка розпрямляється на землі.

– Неправдивий і той факт, що їжачок любить полювати на мишей. Ці тварини для нього занадто спритні. Ну, хіба що пощастить знайти мишаче гніздо …

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання