Все, що потрібно знати про День святого Валентина

Про історію свята усіх закоханих та традиції святкування дня закоханих у різних країнах світу читайте нижче на цій сторінці МегаЗнайки.

вас про День Закоханих

Історія святкування Дня святого Валентина

Історія святкування Дня св. Валентина датується приблизно 269 роком. У той час Римською імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і Клавдій вирішив, що головний ворог його воїнів – шлюби, бо одружений легіонер думає більше про свою сім’ю, ніж про славу імперії.

Щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняв легіонерам одружуватися. Тільки закохуватися солдати не стали менше. На їхнє щастя, знайшовся священик на ім’я Валентин з римського міста Терни, який не боявся імператорського гніву і таємно з’єднував люблячі серця перед вівтарем. Коли Клавдій дізнався про це, Валентина засудили до страти.

Сам же Валентин теж був закоханий. Його обраницею виявилася донька тюремника. Напередодні страти священик написав ніжного листа своїй коханій. Останніми словами був підпис: «Твій Валентин».

Згодом як християнський мученик Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році Папа Римський Геласиус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. Правда, з 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Але це не заважає йому бути одним з найпопулярніших святих, якому поклоняються всі закохані.

Святкування дня Закоханих

Як святкують День святого Валентина у світі

День святого Валентина з кожним роком набирає усе нових і нових традицій. У всіх країнах у цей день було і є популярним влаштовувати весілля і вінчатися. Закохані люди зізнаються у своїх почуттях, дарують одне одному подарунки.

З давнини люди вірили, що у День святого Валентина навіть птахи здатні віщувати долю. Вважалося, що якщо дівчина побачила у цей день пташку-вільшанку, то вона вийде заміж за моряка, якщо вона побачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, а якщо щигля – за мільйонера.

Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме в цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме. Тому вже кілька століть поспіль дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.

У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі “Валентину”. Кілька молодих людей збиралися разом , писали на шматочках паперу імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його “Валентиною”, а він її “Валентином”. “Валентин” складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, поводився, як справжній лицар. Уельсьці вирізували дерев’яні “ложки любові” і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало “ти знайшов шлях до мого серця”. Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина .

На початку минулого століття американці в День Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Згодом почали виробляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий – чистоту любові. Цікаво, що у Америці у ці дні продається 108 мільйонів троянд, переважно червоних, а на цукерки в ці дні витрачають 692 мільйони доларів!

Французи в день Святого Валентина дарують коханим коштовності. Варто зазначити, що саме французи першими почали використовувати “валентинки”- чотиривірші як любовні послання.

Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Італійці вважають своїм обов’язком дарувати коханим подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається – “солодкий”.

У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

Валентинів день в Японії святкується з 30-х років минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви…. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок – білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день»

А в деяких країнах, наприклад, в Саудівській Аравії, Малайзії, Ірані це свято взагалі заборонено. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав. День закоханих заборонено через те, що він прославляє християнського святого, а також «закликає до аморальних стосунків між неодруженими чоловіками та жінками».

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання