Традиції святкування Нового року у різних країнах

Кожного місяця в різних кутках Землі люди, за звичаями предків, святкують Новий рік – найбажаніше, любиме й веселе свято. Скільки народів – стільки й звичаїв та традицій, прикмет і повір’їв.


Традиції святкування Нового року у різних країнах

Про традиції святкування нового рокуЛюди Європи відзначають Новий рік 1 січня. Ця традиція запозичена у стародавніх римлян. Імператор Нум Помлілій переніс початок року з березня місяця на січень. Місцева назва цього місяця походить від імені божества – Дволикого Януса. Римляни вважали його покровителем усіх дверей і воріт, які той своїми руками зачиняв і відчиняв. Про це говорить і зовнішність божества: старе обличчя, що символізує минулий рік, спрямоване на тильну сторону, а юне обличчя дивиться тільки вперед.

На Русі, у стародавні часи, Новий рік зустрічали ранньою весною з квітучою вишнею. Перед святом діжку, в якій росло деревце, заносили до будинку. У теплі в нього розвивалися бруньки й дерево зацвітало.
Навколо новорічної вишні люди водили хороводи, співали пісень, а коли ставало тепло, деревце висаджували в землю.


Після того, як київський князь Володимир офіційно прийняв візантійське літочислення, Новий рік перенесли на 1 вересня. А в грудні 1699 року спеціальним указом Петро І переніс святкування Нового року на 1 січня й звелів усі будинки прикрашати гіллям ялинок, а «в знак веселощів поздоровляти один одного з Новим роком».

Салют із 200 гармат під час військового параду 1 січня 1700 року сповістив про початок нового літочислення, яким ми користуємося й сьогодні.

Новий рік у Франції

У Франції за наказом короля Карла IX 1564 рік розпочався із січня. У 1793 році Велика французька революція ввела нову еру, Новий рік якої розпочинався 22 вересня.

У 1809 році Наполеон скасував це нововведення, і початком року у Франції залишився січень.

Французький Дід Мороз – Пер Ноель – приходить до дітей у новорічну ніч і залишає подарунки в черевиках.
Обов’язкова страва на святковому столі у французів – великий пиріг, у якому запечений біб. Той, кому дістанеться біб, одержить титул «бобового короля», і святкової ночі всі виконують його накази.

Новий рік в Англії

В Англії до 1752 року Новий рік відзначався 26 березня, а коли парламент після дуже бурхливих дебатів прийняв рішення відзначати це свято 1 січня, духовенство заявило протест: «Акт парламенту – це не що інше, як крадіжка декількох місяців у Господа Бога».

У новорічні дні для дітей у театрах розігруються цікаві вистави на сюжети старовинних англійських казок.

Лорд Безлад очолює веселу процесію, у якій беруть участь казкові персонажі: Шалтай-Болтай, Березневий заєць та інші. Усю новорічну ніч вуличні торговці продають пищавки, свистунці, повітряні кульки, маски, іграшки.

До святкового столу обов’язково подають свинячу голову в лавровому вінку й великий пудинг, який приправляють ромом, а потім підпалюють.

В англійців дуже важливою персоною у Новому році вважається «перша нога»: буде добре, якщо нею виявиться темноволосий чоловік, який увійде до оселі зі шматочком вугілля й гілками сосни в руках. Його вітають дуже галасливо й радісно.

Новий рік в Ефіопії

В Ефіопії Новий рік відзначають у середині вересня. Мешканці збираються на околиці міста або села, запалюють вогнище із сухого хмизу, який вони принесли із собою. Навколо вогнища влаштовуються танці та ігри.

Новий рік в Ірані

В Ірані Новий рік святкують 22 березня. За традицією, господар дому дарує своїй родині новий одяг, усі виходять на вулицю, запалюють вогнище, плигають через нього.

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: