Традиції святкування Нового року у різних країнах

Новий рік у Японії

У Японії напередодні Нового року заведено дарувати листівки із зображенням тварини, під знаком якої наступає Новий рік.
У японців здавна ведеться, що в новорічну ніч дзвони храмів відбивають 108 ударів. Число 108 з’явилося не випадково. Японці вважають, що в людини буває шість вад: жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і ненажерливість. Кожна з них має 18 відтінків. Коли дзвонить дзвін, відбувається повільне очищення від вад. З останнім ударом слід лягати спати, щоб устати вдосвіта, вийти на вулицю й зустріти Новий рік з першими променями сонця, що підіймається.
Найбільш поширені подарунки в день Нового року – сушена рибка, яку загорнули в яскраву обгортку, чай у нарядній упаковці, віяла. Батьки дарують дітям символ достатку – монетку, покладену в паперовий конвертик.
Діда Мороза називають Сьогацу-сан – Господар Новий рік. Він приносить дітям подарунки.
Новий рік у Японії не просто свято, а немов би загальний день народження. До недавнього часу в японців не було звичаю святкувати свій день народження. Сто восьмий удар новорічного дзвону додавав кожному японцю один рік. Зустріч Нового року в Японії триває сім днів. Кожного ранку дівчатка збирають у бамбукові кошики «сім весняних трав», серед них селера й редька. На сьомий день господар дому готує страву з рису й зібраної зелені. Після цього спалюють усі святкові прикраси.


Новий рік у Бірмі

У Бірмі Новий рік святкують у квітні, а це – найжаркі-ший місяць. Новорічний звичай – обливати водою один одного. Цей день так і називається – Тиджан – свято води. Вода символізує чистоту, і вважається, що вода змиває всі невдачі й неприємності минулого року. Святкування Тиджана продовжується п’ять-шість днів. На вулицях панують веселощі, молодь обливає перехожих водою, за винятком поліцейських, поштарів і монахів. Усюди грають національні оркестри, а в повітрі над оркестрами ширяють зображення бірманського дракона. Виступають співаки, танцюристи, клоуни.

Новий рік в Тибеті

У мешканців Тибету існує цікавий новорічний звичай: господарки печуть багато пиріжків із різним начинням і роздають їх знайомим і незнайомим. Чим більше роздаси – тим багатшим будеш у новому році.


Новий рік уКолумбії

У Колумбії Діда Мороза називають Тато Паскуале. Він краще від інших влаштовує феєрверки під час новорічного карнавалу. Головний герой карнавалу – Старий рік – розгулює в натовпі на ходулях і смішить дітей.

Новий рік на Кубі

На Кубі перед Новим роком мешканці наповнюють глечики водою й рівно опівночі вихлюпують воду з вікон. Вважається, що зі старим роком покінчено, і йому бажають світлої, як вода, дороги. Коли годинник б’є дванадцять, сповіщаючи, що от-от прийде Новий рік, мешканці Куби з кожним ударом з’їдають по ягоді винограду. Новорічне свято в кубинських дітей називається Днем Королів. Подарунки дітям приносять королі-чарівники, яких називають Балтасар, Гаспар і Мельхіор.
У країні влаштовують новорічні карнавали з феєрверками й факельними процесіями, піснями й танцями.

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: