Пархоменко Олександр

Олександр Пархоменко. Життя і творчість письменника

Ще, як то кажуть, не благословилося на світ, ще сплять у нічній дрімоті верболози й шелюга придніпровських озер, а новосілківські хлібороби, – хто з косою, хто з сапою,- вже вирушають до своєї щоденної праці. І так день по дню: з діда-прадіда хлібороби, вони звикли працювати від світання до смеркання…

Тож тільки-но вигулькне з-за обрію перше сонячне проміння, в Пархоменків малий Сашко, проганяючи кулачками сон з очей, вже виводить па шовковисті луки свою «армію» гелготливих гусей. І доки неспокійне птаство напасається, хлопчина захоплено блукає соковитими луками, слухає різноголосі виспіви турботливих птахів, брьохається у. літеплі блакитних озер.

А ще – милується вервечкою працьовитих косарів, чиї вихилясті постаті вже бовваніють на сизо-золотому небокраї. І так день по дню: син хлібороба, він змалку звик виконувати посильну працю і вбирати серцем навколишню красу й завзяття своїх земляків-хліборобів…

Давно це було, десь, мабуть, років понад п’ятнадцять тому… Але й сьогодні письменник Олександр Іванович Пархоменко, сідаючи до свого робочого столу з першим сонячним промінням, що пробивається з-за сусідніх високих дахів у його міську квартиру, лине думкою до рідних Новосілок Дніпрових, що на Київщнні. Він бачить у своїй уяві себе малого, багатьох своїх однолітків, згадує зустрічі з нинішніми малими новосілківцями, з їхніми ровесниками з інших сіл та міст України і ще з більшим завзяттям працює, працює і працює, Для них, для вас, юні друзі, виходять щороку з-під його пера все нові й нові книжки…

Він наполегливий і працьовитий. Що прагнув пізнати змалку, про що мріяв у дитинстві, якими речами захоплювався сам і що турбувало його щирих друзів – про все це і про все те, чим цікавитесь нині ви, спраглі читачі, Олександр Пархоменко намагається розповісти у своїх віршах, поемах, баладах, а також оповіданнях і повістях…

Він добре знає, чим цікавляться, чим захоплюються маленькі читачі. Тож і оживають на сторінках його віршованих і прозових книжок різні події, різні герої – сміливці громадянської та Вітчизняної воєн, наші сучасники-трудолюбці. Серед них зустрічаємося з вигаданими письменницькою уявою персонажами, а також і з історичними особами, як-от: герої громадянської війни батько Божєнко, Юрій Коцюбинський, космонавт Павло Попович…

На полицях багатьох бібліотек стоять десятки книжок Олександра Пархоменка. Візьміть до рук будь-яку з них: «Шумлять тополі в Шумську», Калач і зернина», «Панько занеміг» або «Горич», «Миска груш», «Вона була мов іскра» чи його ж збірку вибраних творів «Казка про трьох вітрів»,- і перед вашим зором постане великий художній світ, в якому живе і краса української природи, і героїзм народу, натхненна праця малих і дорослих, і ласкава усмішка письменника-працелюба.

БОГДАН ЧАЙКОВСЬКИЙ

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання